کپسول های آتش نشانی

انواع کپسول های آتش نشانی ( انواع خاموش کننده ها )

 • کپسول آتش نشانی بیوورسال
 • کپسول آتش نشانی CO2 (دی اکسید کربن)
 • کپسول آتش نشانی پودر و گاز
 • کپسول آتش نشانی فوم
 • کپسول آتش نشانی آب و گاز
 • تفاوت کپسول های آتش نشانی


کپسول آتش نشانی بیوورسال


بیوورسال یک خاموش کننده بینظیر است که دارای تکنولوژی بسیار مدرن برای اطفاء حریق و مقابله با آتش سوزی هایی با حجم زیاد و در یک فضای سه بعدی را دارد. ماده خاموش کننده موجود در کپسول آتش نشانی بیوورسال یک مایع کنسانتره فرموله شده است که به وسیله آب رقیق می شود و به همین دلیل این کپسول در عمل دارای عملکرد بسیار قوی است. این ماده آتش نشانی هیچ اسیبی به محیط زیست نمی رساند و می توان گفت که دوست دار محیط زیست، بدون ضرر برای انسان که علاوه بر این موارد هیچ آسیبی به محل زندگی گیاهان نمی زند و هیچ موجود زنده را تهدید نمی کند. این موارد علاوه بر اینکه برای محیط زندگی شما مفید است، باعث می شود که بتوانید در شرایط مختلف از این کپسول استفاده کنید و اصلا نگران مسموم شدن و یا آسیب دیدن تجهیزات مختلف در ساختمان و محل مورد نظر خود نداشته باشید.
روش کاری بیوورسال این است که ماده سوزنده آتش سوزی را محاصره می کند و به این شکل امکان آتش سوزی مجدد را از بین می برد. این ماده همچنین می تواند گاز های قابل اشتعالی فرصت آتش گرفتن پیدا نکرده اند را محاصره کرده و از آتش سوزی آنها جلوگیری کند.
تنها نکته ای که در مورد این کپسول آتش نشانی است این می باشد که شما نمی توانید برای خاموش سازی آتش سوزی های الکتریکی از این کپسول استفاده کنید.


کپسول آتش نشانی  CO2(دی اکسید کربن)


این نوع خاموش کننده دارای 2/3 گاز دی اکسید کربن در سیلندر است، به همین دلیل فشار در بدنه آن بسیار زیاد است و باید بدنه آنها از جنس فولاد باشد تا بتواند در برابر این فشار دوان بیاورد. گاز CO2 قابلیت آتش سوزی ندارد و از هوا سنگین تر است، به همین دلیل برای اطفاء حریق روی آتش را می پوشاند و به عبارتی آتش سوزی را خفه می کند. کپسول آتشنشانی CO2 را نباید در برابر تابش مستقیم خورشید یا حرارت قرار داد.
سر نازل این کپسول های آتش نشانی به صورت قیفی است، دلیل شکل سر قیفی شکل این است که این حال از سرعت بالای گاز در زمان خروج از سیلندر جلوگیری می کند و منبسط می شود و همچنین باعث می شود که ماده خاموش کننده را ساده تر به سمت آتش سوزی راهنمایی کنید.
این گاز سمی نیست، ولی بهتر است که از آن به میزان زیاد در فضای بسته استفاده نکنید، چون ممکن است باعث خفگی شود.

کپسول آتش نشانی پودر و گاز


کسپول آتش نشانی پودر و گاز در نمونه های قابل شارژ و یک بار مصرف در بازار عرضه می شوند و قیمت پایینی که دارند باعث پرطرفدار شدن آن ها شده است. پودر و گاز مورد استفاده در این کپسول های آتش نشانی سمی نیست، ولی چون از مواد شیمیایی می باشد باعث می شود که راه تنفسی دچار التهاب شود و در محیط های بسته قدرت بینایی را کاهش دهد.

کپسول آتش نشانی فوم


ماده فوم یا همان کف استفاده شده در کپسول های آتش نشانی غیر قابل کنترل است و بیشترین استفاده از آن برای ماقبله با مایعات قابل اشتعال است ولی شما می توانید از این نوع خاموش کننده برای اطفاء حریق ماده های خشک نیز استفاده کنید.
کف مورد استفاده برای خاموش سازی که نوع پروتئینی آن از تخمیر شدن مواد دامی غیر خوراکی تهیه می شود و یا به صورت شیمیایی تولید شده و مورد استفاده قرار می گیرد. وقتی کف بوسیله سر لوله به سمت آتش سوزی پاشیده می شود، نازل کپسول آتش نشانی کف ساز هوا را با مخلوط درون کپسول ترکیب می کند. این کف ها دارای روند پخش شدن بسیار سریعی هستند و به این صورت باعث می شوند که روی حریق پوشانده شود و اکسیژن لازم برای آتش به آن نرسد و از طرفی دود ناشی از آتش در فضا پخش نشود.


کپسول آتش نشانی آب و گاز


کپسول آتش نشانی آب و گاز برای آتس سوزی های معمولی مانند چوب و کاغذ و لاستیک و به طور کلی مواد خشک استفاده می شود. آب همانطور که همه ما می دانیم یکی از بهترین موارد برای اطفاء حریق است و هم از نظر خاموش کنندگی و خنک کنندگی، و هم از نظر به صرفه بودن از نظر قیمت بسیار مناسب است. خاموش کننده های آب که در ادامه تصاویر آنها را مشاهده می کنید به دو دسته زیر تقسیم می شوند.

 

فروشگاه اینترنتی ایمن اول شرکت پایابنیان صنعت جهت تسهیل مشتریان گرامی در خصوص خرید کلیه تجهیزات ایمنی و آتش نشانی فعال می باشد

زمینه های فعالیت شرکت به شرح زیر می باشد

فروش تجهیزات اطفا حریق

فروش تجهیزات صاعقه گیر و ارتینگ

 • فروش صاعقه گیر الکترونیکی
 • فروش کلمپ اتصال صاعقه گیر
 • فروش دکل
 • فروش سیم مسی
 • فروش تسمه مسی
 • فروش بست مسی
 • فروش شمارنده صاعقه گیر
 • فروش مواد کاهنده مقاومت اهم زمین
 • فروش کابلشو

ارائه خدمات مشاوره ایمنی و آتش نشانی

 

مقایسه کالاها